Zadzwoń do nas: +48 606 693 391
 • 24h na dobę opieka pielęgniarsko-lekarska
 • wysoki standard
 • pomagamy w walce z nałogiem

Prywatny ośrodek leczenia hazardu

zapytaj o szczegóły

Patologiczny hazard zalicza się według Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10 do kategorii zaburzeń nawyków i popędów (impulsów) i pod kodem F63.0 zdefiniowany jest jako zaburzenie polegające na często powtarzającym się uprawianiu hazardu, który przeważa w życiu człowieka ze szkodą dla wartości i zobowiązań społecznych, zawodowych, materialnych i rodzinnych.

Samo uprawianie hazardu nie jest jeszcze patologią .Problem zaczyna się w momencie gdy uprawianie hazardu zdominuje życie człowieka, jego zachowanie , myśli, wyrządza ogromne straty w sferze emocjonalnej, w życiu rodzinnym, zawodowym, a próby zaprzestania grania wywołują objawy odstawienia w postaci gwałtownego pogorszenia samopoczucia.

 

Patologiczny hazard rozwija się stopniowo. Możemy wyróżnić cztery podstawowe fazy rozwoju uzależnienia:

 1. Faza zwycięstw – granie okazjonalne,wyobrażanie sobie wielkich wygranych, granie dla relaksu, dreszczyku emocji, dla zabicia czasu, poznania ludzi. Jednak zdarzające się wygrane powodują u gracza coraz silniejsze pobudzenie, coraz większe nakłady finansowe na zakłady i coraz większe stawki. Zmienia się podejście gracza do hazardu i zaczyna wierzyć w to, że ma wpływ na przebieg gry.

   

 2. Faza strat - grający stawia coraz większe stawki, przegrywa coraz więcej i za wszelką cenę chce się odegrać. Coraz trudniej jest mu się oprzeć przymusowi grania. Pożycza pieniądze, zaciąga kredyty, pożyczki (często z nielegalnych źródeł) . Wierzy, że wygra i uda mu się spłacić długi. Hazardzista okłamuje swoje otoczenie i stara się ukryć swój problem. Zaniedbuje swoje obowiązki, a na wszelkie uwagi reaguje agresją.

   

 3. Faza desperacji - izolacja od rodziny i znajomych, często utrata pracy, narastające długi, unikanie wierzycieli doprowadzają do paniki, psychicznego wyczerpania. Pod presją wierzycieli hazardzista często wchodzi w konflikt z prawem wyłudzając kredyty z banku, okradając bliskich i znajomych. Pojawiają się wyrzuty sumienia, poczucie winy, bezradność, depresja.

   

 4. Faza utraty nadziei - konsekwencją grania jest rozpad rodziny oraz utrata przyjaciół. Hazardzista nie widzi możliwości wyjścia z sytuacji, traci wiarę. Często ma myśli lub próby samobójcze, szuka także ucieczki w innych uzależnieniach (alkohol, leki) .

 

Zwrócenie się o pomoc, przyznanie do problemu, zaakceptowanie uzależnienia od hazardu jest dla wielu bardzo trudne, ale podjęcie profesjonalnej terapii w ośrodku leczenia uzależnień jest jedyną drogą powrotu do normalnego życia.

 

Jeżeli w ciągu ostatniego roku stwierdzono u ciebie obecność co najmniej trzech z wymienionych poniżej objawów jesteś uzależniony od hazardu i wymagasz pomocy specjalistów:

 • silna potrzeba, przymus hazardowego grania

 • subiektywne przekonanie o istnieniu trudności w kontrolowaniu zachowań związanych z hazardowym graniem

 • spadek nastroju, niepokój, lęk przy próbach przerwania czy ograniczania grania oraz ustępowania tych stanów z chwilą powrotu do gry

 • wzrost tolerancji, wydłużanie czasu gry w celu uzyskania tego samego poziomu zadowolenia które poprzednio uzyskiwane były w krótszym czasie,

 • zaniedbywanie i porzucanie dotychczasowych zainteresowań, pasji, przyjemności na rzecz grania,

 • kontynuowanie grania pomimo strat (fizycznych, psychicznych i społecznych),będących następstwem hazardu .

 

Nie zwlekaj! Podejmij terapię! Pomożemy Ci wrócić do normalnego życia!

Nasz

Ośrodek Leczenia Hazardu

to placówka działająca legalnie posiadająca stosowne zezwolenia i wpisu do Rejestru Podmiotów Leczniczych.

 

Prywatny ośrodek leczenia hazardu


CENTRUM LECZENIA UZALEŻNIEŃ W CZERNICHOWIE 
leczenie alkoholizmu, leczenie hazardu, leczenie lekomanii
licencjonowaneterapie.pl

Strażacka 4, Czernichów 


Zadzwoń do nas
: +48 606 693 391